BUDAPEST-BAMAKO (Start 2012.01.14.)
Hatalmas elismerés Mészáros Gyula (Vámosmikola-Tésa) és Győrfi Antal (Tésa-Szeteharaszt) fiataloknak, akik a Budapest-Bamako Rally 8095 km-es (16 nap) futamra beneveztek és Budapesten január 14-én RAJT-hoz álltak egy Skoda Octavia gépkocsival.
Aki az autósportot csak felületesen ismeri, abban joggal merül fel a kérdés: de miért is kerül a címlapra? Bátor legények... és ennyi.
Ami miatt nagyszerű és elismerésre méltóak: A Bamako Rallynak van egy jelentős humanitáriánus része is. A futam minden évben kiemelkedő karitatív esemény Maliban és Mauritániában. Minden csapat ajándékokkal és adományokkal felszerelkezve érkezik a világ 5. és 6. legszegényebb országába. A legkiemelkedőbb karitatív munkát végző csapat nyeri el a Teréz Anya Jótékonysági Díjat. A Budapest-Bamako jótékonysági alapkoncepciója egyszerű. Közvetítők nélkül közvetlenül juttassák el adományaikat a rászorulóknak.
2012-ben a karitatív cél: ISKOLAÉPÍTÉS GUINEA-BISSAUBAN.
Guinea Bissau a világ negyedik legszegényebb országa. Egyes régiókban az írástudatlanság eléri a 90%-ot. 2012-ben a cél, hogy Gabu környékén egy falusi iskolát felépítsenek és berendezzenek. Az iskolát az építkezés befejeztével magyar és brazil misszionáriusok fogják irányítani.
Afrikában minden évben 800 ezer 5 éven aluli hal meg maláriában. A fiatal üzletemberek nemzetközi szervezete, a Junior Chamber International az ENSZ-szel közösen több tízezer szunyogháló összegyűjtését tűzte ki célul a 2011-es Budapest-Bamako alatt és utána. Egy 2000 forintos szunyogháló emberéleteket menthet Afrikában. Több mint 10.000 hálót gyűjtöttek össze és szállítottak Szenegálba és Maliba, ahol emberek ezreinek menti majd meg az életét.
2011-ben Mauritániában a futam indulók eddig két darab kutat ástak ki és adtak át. A víz mindenhol az életet jelenti. Gyerekeknek sokszor kilométereket kell megtenniük míg eljutnak a szomszéd faluba vízért. Egy közösség életét aranyozza be egy kút. Mindkét projekt lebonyolításában és a kút átadásában segített a Budapest-Bamako iroda. Nyugat Afrika súlyos mentőhiányban szenved. Ha van is mentőautó, az nem mindig múködik. Az EU-ban már használaton kívüli mentők még évekig ember életeket menthetnek Maliban. A Charity March nevű szervezetnél felújított, de az EU-ban már nem használható mentőket lehet beszerezni. 2009-ben Fábry Sándor is egy ilyennel indult a Bamakon.
2009 óta minden évben elkiséri a mezőnyt egy kamion, amelybe az indulók adományai kerülnek. A kamiont az Afrikai Magyar Egyesület önkéntesei töltik meg gyógyszerekkel, tanfelszerelésekkel, varrógépekkel, biciklikkel, orvosi műszerekkel, játékokkal, ruhákkal, napelemekkel, víztisztító berendezésekkel és hasznos tárgyakkal, amiket az indulók adományoznak. 2012-ben is útnak indult a kamion.
https://picasaweb.google.com/103394064838862122681/BudapestBamacoI
https://picasaweb.google.com/103394064838862122681/BamakoII
|